Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Jak se zbavit celulitidy?

1 Pohyb a pití
Nejúčinnějším ničitelem celulitidy je pravidelný pohyb.Vyber si kterýkoliv sport - běh, squash, brusle... Nejlepší je zacvičit si ráno. Alespoň 30 minut aerobního cvičení (viz str. 75) - a tělo se hned po ránu rozběhne na vyšší obrátky, takže všechno, co sníš, spálí tvé útroby mnohem rychleji a lehce. Zvykni si pít alespoň 3 litry tekutin denně, ideálně vodu nebo nečerné čaje. Tip CG! Buď pokroková jogínka! Zkus Ashtanga jógu, www.ashtanga.cz.

2 Jídelníček a návyky
Chceš-li celulitidu skutečně potlačit, omez nebo zcela zapomeň na sladkosti, bílé pečivo, tučná jídla, alkohol a nikotin. Tyto škůdci překyselují tkáně, které se pak snadno zanášejí škodlivinami, a celulitida je patrnější. Zařaď do svého menu drůbeží maso, syrové ovoce a zeleninu a celozrnné pečivo. Jednou z nejlepších surovin na zbavení se vnitřních nečistot je jablko. Tip CG! Nadiktuj si jednou měsíčně jednodenní očistu organizmu složenou výhradně z jablek, vody a čajů - ovocných, zelených či bylinných.

3 Anticelulitidní nástroje
Ke cvičení a správné životosprávě přiber ještě pár pomocníků v piksle:-). Při aplikaci přípravků je nutné kůži promasírovat, a to směrem nahoru po těle, abys probudila lymfatický oběh. Nanášej přípravky těsně po cvičení. Je to maximálně efektivní, účinné látky se díky prohřáté kůži dostanou k tukovým polštářkům snadno a rychleji. Při sprše masíruj celulitidu lufou či masážní žínkou. Tip CG! Liposyne, Vichy; Cellu-Sculpt, Avon, 299 Kč; kartáč, DM drogerie, 60 Kč.

4 Sauna
Díky pocení v sauně se ti z těla vyplaví spousta toxických látek, což je fajn nejen kvůli odbourávání celulitidy, ale obecně. Můžeš zvolit jak saunu, tak páru, na důlky mají obě tyto poticí místnosti blahodárný vliv. Návštěvu sauny vždy kombinuj se studenou sprchou. Dopřej si ji hned po sauně, ale samozřejmě můžeš i během saunování. Naordinuj si pravidelné pocení nejlépe jednou týdně a uvidíš, jak blaženě se budeš pokaždé cítit:-). Tip CG! Vezmi si s sebou do sauny masážní žínku a stehna a zadek s ní řádně vydrhni.